25 / 06 / 2024

Golden Boy Trophy. DRUTEX podporuje najmladších plochodrážnych adeptov

Mieszko Mudło vyhral Golden Boy Trophy a získal pohár Zenona Plecha. Drutex bol opäť sponzorom elitnej súťaže, ktorej sa zúčastňujú najmladší plochodrážni jazdci nielen z Poľska, ale aj z Dánska a Nemecka.

Tohtoročný ročník súťaže sa konal 23. júna na gdanskej mini dráhe, ktorá sa nachádza hneď vedľa štadióna, na ktorom súťažia pretekári Wybrzeża – na ulici Zawodników 1. Účastníkmi boli chlapci vo veku 10-14 rokov, ktorí trénujú a súťažia v plochodrážnych motocykloch s motormi s objemom 80-125 cm3. Nielen, že si zapretekali na dráhe, ale mohli sa stretnúť aj s legendami čierneho športu,

Počas súťaže v Gdansku nebola núdza o emócie. Nakoniec vyhral Mieszko Mudło. V tomto vydaní obsadili celé pódium mladí poľskí pretekári. Druhý bol Franciszek Szczyrba a tretí Wiktor Klecha.

- Gratulujeme nielen víťazovi, ale všetkým účastníkom tejto súťaže. O mnohých z nich pravdepodobne budeme o pár rokov počuť na dospelých plochodrážnych závodoch. Jedinečný šport, kde sú inovácie a nové technológie obzvlášť dôležité, aj keď samozrejme nikdy nenahradia tvrdú prácu a talent. Už roky podporujeme poľský šport, nielen plochú dráhu. Úspechy nás vždy tešia. My sa ich snažíme uplatňovať v podnikaní na globálnych trhoch a športové hodnoty, vrátane fair play, nám boli vždy veľmi blízke – hovorí Gabriela Gusztyn-Popławska, PR riaditeľka v spoločnosti DRUTEX.

Súťaž Golden Boy Trophy je pripomienkou Zenona Plecha – jedného z najlepších plochodrážnych jazdcov na svete. Počas jeho kariéry sa mu prezývalo Golden Boy. Zomrel v novembri 2020. Turnaj v Gdansku organizuje jeho syn Krystian.

- Som veľmi vďačný a hrdý, že DRUTEX SA bol opäť s nami. Spoločne sme vytvorili skvelú akciu pre mladých plochodrážnikov a zároveň sme si pripomenuli môjho otca. Je to niečo jedinečné - povedal Krystian Plech, syn poľskej plochodrážnej legendy a organizátor turnaja.

***
DRUTEX je partnerom a sponzorom mnohých športových, kultúrnych a vedeckých podujatí. Už niekoľko rokov sa zúčastňuje Tour de Pologne, ale cyklistika nie je všetko. DRUTEX je tiež sponzorom televíznych prenosov zápasov poľskej futbalovej reprezentácie. Podieľa sa aj na podpore plochodrážnych závodov. Už roky je sponzorom súťaže Golden Boy Trophy, ktorej sa zúčastňujú najmladší adepti čierneho športu z niekoľkých európskych krajín. DRUTEX podporuje aj Motor Lublin, aktuálneho majstra Poľska, v ktorého farbách jazdí Bartosz Zmarzlik – mnohonásobný majster sveta.

Pozrite si tiež

DRUTEX OFICIÁLNYM PARTNEROM INTERU MILÁNO
Drutex sa na dve nadchádzajúce sezóny stal Oficiálnym partnerom Interu Miláno.
Viac
DRUTEX V PELOTONE 81. TOUR DE POLOGNE 2024
DRUTEX na trase 81. Tour de Pologne Hviezdy svetovej cyklistiky na trase a týždeň plný zaručených emócií opäť za účasti spoločnosti DRUTEX. 12. augusta štartuje 81. Tour de Pologne.